Podstawowymi obawami, przy zakupie obuwia w sklepie internetowym, jest dobór rozmiaru. Chcielibyśmy Ci pomóc , aby zakupy w ejazzy.pl były komfortowe, a Twój lęk o odpowiedni rozmiar zniknął.

Przy każdym naszym produkcie znajduje się specjalna tabela rozmiarów, gdzie znajdziesz długość wkładki oraz odpowiedni dla niej rozmiar. Przy doborze rozmiaru trzeba również kierować się tęgością stopy. Stopy wąskie charakteryzują się przesuwaniem ich do przodu obuwia (szczególnie widoczne przy modelach na obcasie), natomiast stopy tęższe, posiadają ograniczenia przy wsuwaniu do obuwia (obuwie z wąskimi noskami). Przy zakupie znanej marki, powinniśmy wybierać rozmiar sprawdzony, który jest dobrze dopasowany. Jeżeli nie posiadasz obuwia marki, którą chcesz zamówić są dwie metody pomiaru rozmiaru:

1. Zmierz długość wkładki w swoim obuwiu (od czubka palców do środka pięty).

Otrzymaną wartość porównaj z tabelą rozmiarów widniejącą na stronie produktu i wybierz swój rozmiar. Pamiętaj o tym aby mierzyć wkładkę w modelu jaki planujesz zamówić np. zamawiając czółenka mierzymy wkładkę w bucie na obcasie, zamawiając obuwie sportowe mierzymy wkładkę w obuwiu sportowym.

2. Zmierz długość stopy.

Na twardym podłożu połóż kartkę papieru i odrysuj stopę. Zmierz odległość między czubkiem palca a środkiem pięty, w zależności od tęgości stopy dodaj 0,5-1cm. Otrzymaną wartość porównaj z tabelą rozmiarów widniejącą na stronie produktu i wybierz swój rozmiar. Przy pomiarze stopy pamiętaj aby zmierzyć stopę większą (zalecamy pomiar obu stóp i wybór większej wartości), stóp nie powinno się mierzyć rano, ponieważ są one wypoczęte, najlepiej wykonać pomiar popołudniu.

Przy naszych produktach możesz znaleźć również inne parametry ułatwiające zakup:

1. Szerokość cholewki.

2. Wysokość cholewki.

3. Wysokość obcasa, koturny, podeszwy.

4. Wysokość platformy.

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci w doborze odpowiedniego rozmiaru obuwia. W razie pytań prosimy o kontakt na kontakt@ejazzy.pl.

Zawsze masz możliwość wymiany obuwia, na inny rozmiar lub zwrotu obuwia. Zwrot obuwia jest darmowy.